Czy meble z drewna litego rzeczywiście są najlepsze?

W branży meblarskiej panuje (dość powszechna) opinia, że najlepsze meble to te wykonane z drewna litego. Udając się więc do sklepów z takim wyposażeniem, niemal na pewno spotkamy się ze zdaniem, że są one najzdrowsze, najładniejsze, najbardziej naturalne i tak dalej. Czy naprawdę tak jest? A może to tylko zabieg sprzedawców chcących sprzedać swoje najdroższe produkty?

Właściwości mebli z drewna litego rzeczywiście robią wrażenie. Są wykonane z dokładnością do najmniejszego szczegółu, przy użyciu najlepszego drewna, bez żadnej sklejki, słowem: na najwyższym poziomie. Dzięki temu – choć niekoniecznie odporne na wysoką lub niską temperaturę – meble te prezentują się o wiele lepiej, niż ich tańsze, sklejkowe odpowiedniki. Trzeba mieć jednak świadomość, że za tę jakość należy zapłacić – meble z drewna litego są więc stosunkowo drogie (choć wielu sprzedawców umożliwia ich kupno w systemie ratalnym). Wracając zatem do tytułowego pytania: czy rzeczywiście są one najlepsze? Tak, trudno znaleźć dla nich realną alternatywę, ale wiąże się to ulokowaniem ich na najwyższej półce cenowej.

Witaj na moim serwisie o nieruchomościach! Jestem kierownikiem budowy z dużym doświadczeniem na co dzień w mojej pracy spotykam się z wieloma problemami budowlanymi, we wpisach jakie tutaj zamieszczam postaram się przyblizyć Wam tematykę budownictwa.