pale CMC

Nie zawsze możliwe jest postawienie budowli na standardowych fundamentach. Gdy warunki geotechniczne należą do skomplikowanych i wymagających może się okazać, iż kopanie nawet bardzo głębokich fundamentów może okazać się niewystarczające. Wtedy należy zaprojektować posadowienie na palach. Jest powszechni stosowana metoda zwłaszcza przy budowie różnego rodzaju wiaduktów drogowych czy kolejowych, co możemy zaobserwować obserwując liczne inwestycje infrastrukturalne odbywające się w naszym kraju w ostatnim czasie.

Istnieje kilka rodzajów pali. Podstawowy podział dzieli je na pale, wiercone, wbijane, i wkręcane. Technologia pali wierconych polega na wywierceniu otworu ww ziemi o głębokości odpowiadającej projektowanemu palowi, umieszczeniu w otworze siatki zbrojeniowej i zalaniu tego betonem. Jeśli chodzi o pale wbijane, to ich umiejscowienie polega na wbijaniu gotowego, prefabrykowanego pala w ziemię za pomocą maszyny zwanej kafarem. Istnieje także metoda wzmacniania gruntu poprzez wprowadzanie w niego iniektu cementowego. Nazywa się to pale CMC

Witaj na moim serwisie o nieruchomościach! Jestem kierownikiem budowy z dużym doświadczeniem na co dzień w mojej pracy spotykam się z wieloma problemami budowlanymi, we wpisach jakie tutaj zamieszczam postaram się przyblizyć Wam tematykę budownictwa.